Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Jak vyplnit gabionovou zeď tvořenou panely Zenturo?

Přetvořte si zahradu na umělecké dílo ve třech jednoduchých krocích s gabionovými zdmi z panelů Zenturo, které vyrábí společnost Betafence.

1. Najděte v zahradě místo pro gabionovou zeď

Zahradu si buď můžete nechat navrhnout profesionálním designérem, nebo se stát architekty sami. Vše, co potřebujete, je špetka kreativity a… hrstka rad.Gabionová zeď vyrobená z panelů Zenturo či Zenturo Super může ve Vaší zahradě zastávat několik funkcí. Zvažte, k jakým účelům mohou gabionové zdi sloužit a kam byste je umístili.
Gabionová zeď může:

  • být součástí plotového systému, který může také snížit hluk – například z rušné ulice
  • oddělit část zahrady určenou pro volný čas a odpočinek a zajistit si tak soukromí pro relaxaci
  • skrýt zeleninový záhon či kompost

 

 

 

Druhy výplní gabionových zdí 
Gabionové zdi mohou být vyplněny různými organickými i anorganickýmimateriály. Výplně nejsou k dispozici u Betafence, ale snadno je seženeteve staveních a zahradních centrech nebo u říčních koryt.

Vyberte správnou výplň k dosažení požadovaného efektu:

 

  • kůra a kmeny stromů vás zavedou na procházku do voňavého les a aroma kůry navíc pomůže zakrýt nepříjemné pachy například z kompostu
  • bílé kameny budou perfektní vzpomínkou na horké letní dny
  • kokosová kůra či bambusové stonky vám budou připomínat exotická místa navštívená během dovolené
  • barevné sklo zvýší prestiž vašeho pozemku a perfektně splyne s moderními tvary budov

2. Nainstalujte si gabionové zdi sami s použitím panelů Zenturo či Zenturo Super

Gabionovou zeď můžete nainstalovat sami s použitím sloupků Zenturo, s nimiž vytvoříte prostor mezi dvěma paralelními panely. Dále si vyberte si panely Zenturo či Zenturo Super dle velikosti materiálu použitého k vyplnění.

Panely Zenturo se perfektně hodí ke gabionovým zdím s materiály výplně velkých velikostí, jako například polena stromů či velké oblázky.

Panely Zenturo Super se vyznačují jemnějším pletivem, vyberte si je proto při použití výplní menších velikostí, jako je například kůra stromů či malé kamínky.

3. Vyplňte zeď materiálem, který jste si zvolili

Jakmile jsou nainstalovány dva paralelní panely, začněte postupně vyplňovat prostor mezi nimi připraveným materiálem. Použijte speciální ukotvení, abyste předešli vyboulení zdi a nezapomeňte také po celé délce udržovat jednotnou vzdálenost mezi paralelními panely.Klikněte zde pro přečtení podrobného návodu k instalaci gabionových zdí.

Klikněte zde pro přečtení podrobného návodu k instalaci gabionových zdí.