Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Budovy s fasádou z gabionů


Krásné kamenné přední navýšení může přeměnit každý objekt na kouzelné místo.

Zatím byly gabionové stavby známy především jako infrastrukturní aplikace: podpora svahů a úbočí, zajištění břehů, volně stojící stěny omezující hluk na stranách dálnic a silnic.

Tento výrobek však může být použit i více kreativními způsoby. Může být použit v soukromých zahradách jako malá architektonická forma (Zenturo gabionové stěny), jako součást veřejného prostoru, který přitahuje mnoho pozornosti (gabionové zdi před Gillette centrálou v Lodži, Polsko), nebo jako přední navýšení budov.

Když se vztyčují gabiony jako kryty stěn domů, je nejlepší použít koše 0,225 do 0,3 m šířky (3 nebo 4 oka), minimální 0.15 m (ei 2 ok). Koše musí být upevněny na konstrukci zdi, abychom se vyhnuli možnému shození silou větru.

Kromě toho musí být zeď zpevněná (dle pravidla: 1 podpory na 10 x šířka gabionové).

Nejjednodušší způsob je vyplnit gabiony obdélníkovými kameny nebo cihlami, ale jako výplň lze použít také nepravidelných kamenů různých velikostí. Gabiony jako zdi lze užít pro dokončení rohů a hran s úhly jinými než 90 stupňů, trapionů nebo piramidových gabionů. Hrubý povrch gabionů nenabádá mladé malovat na jejich povrch graffiti.

Použití gabionů v krajině propůjčuje budovám nejen inovativní a mimořádný vzhled, ale umožňuje také nalézt řešení naprosto vyhovující potřebám zákazníka.