Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Klidná terasa díky gabionové zdi

Stěny Soundblock vytvořily útulný koutek a zajistily čtvrti klid

Uprostřed belgického města Puurs se nachází kulturní centrum. Jeho součástí je také hospoda, jejíž stoly se nacházejí na terase před vstupními dveřmi. Kvůli obavě, že by hluk z hospody mohl narušovat život místních obyvatel, padlo rozhodnutí obklopit terasu zvukovou bariérou.

 

Designéři navrhli zajímavé a inovativní řešení. Místo železných nebo plastových desek jsou bariéry vyrobeny zgabionových košů z pozinkovaného svařovaného pletiva. Vnitřek každého koše je rozdělen do tří částí: vnitřní část, vyplněná pískem (která je hlavním činitelem v izolaci hluku) a dvě vnější části, do kterých byly umístěny lávové kameny. Díky tomu bylo praktické využití gabionu propojeno s jeho originálním designem.

 

Terasa kulturního centra je obklopena zdí skládající se z 3 částí , které jsou dlouhé 12,5, 8,8 a 10,3 metru. Vzhledem k tomu, že terasa je umístěna metr nad okolní zemí, je bariéra Soundblock postavena do výšky 1,5m. Nicméně celkově měří zvuková bariéra 2,5m.